facebook
menu
Grzejniki Szklane

Pytania

Folia grzewcza - popularne pytania i odpowiedzi

Czym jest ogrzewanie podczerwienią?

  • Ogrzewanie podczerwone jest najzdrowszym spośród dostępnych na rynku systemów grzewczych. Stosowane w produkcie fale podczerwone to te same promieniowanie jakie dostarcza nasze słońce lub ogień, aby ogrzać jakiś obiekt. Promieniowanie te jest całkowicie bezpieczne oraz posiada właściwości lecznicze.

Jakie właściwości lecznicze posiadają folie podczerwone?

  • Promieniowanie podczerwone stosowane jest w centrach medycznych, w rehabilitacji, w kosmetyce, przez wielu specjalistów i lekarzy wykorzystujących ciepło podczerwone jako jeden z środków leczniczych.
    Promieniowanie rozgrzewa ciało poprawiając ukrwienie, dzięki czemu lepsze jest dotlenienie tkanek, pobudzone zostają procesy zachodzące w skórze, która oczyszcza się z toksyn, pobudza się nasz system immunologiczny, nasze mięśnie rozluźniają się oraz poprawia się przemiana materii.
    Stosując folię grzewczą nie unosi się kurz, dzięki czemu nadaje się świetnie dla alergików.

Gdzie można zamontować folie?

  • Montaż folii grzewczej jest bardzo prosty i można go dokonać prawie na każdej powierzchni. Stosowana jest do ogrzewania podłogowego, sufitów oraz ścian, a także na lustrach zapobiegając zaparowywaniu czy parapetach ograniczając utratę ciepła.

Czy można regulować siłę ogrzewania?

  • Tak. Za regulację temperatury odpowiada termostat, który utrzymując wybraną temperaturę na przemiennie uruchamia i wyłącza ogrzewanie redukując tym samym koszty poboru energii.

Czy ten system grzewczy jest tani?

  • W porównaniu do zwykłych metod grzewczych folie podczerwone zamieniają ponad 99% energii elektrycznej w ciepło. Pełną moc otrzymują już po 10 minutach, a zastosowany termostat zapobiega niepotrzebnemu, nadmiernemu zużyciu energii. Ciepło emitowane jest nie tylko przez folię, ale również przez nagrzane powierzchnie utrzymując temperaturę dłużej, tym samym rzadziej uruchamiając system, co przekłada się na oszczędność w energii elektrycznej.

Kontakt

GrzejnikiSzklane Sp. z o.o. S. K. A.
Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice 

Telefon: 123 072 111
E-mail: biuro@grzejnikiszklane.pl

Produkt polski

Zadaj pytanie

W celu weryfikacji nadawcy prosimy o zaznaczenie poniższego pola.

Close