facebook
menu
Grzejniki Szklane

Ogrzewanie kościołów

Firma GrzejnikiSzklane.pl specjalizuje się także w wykonaniu oraz instalacji energooszczędnych systemów grzewczych budynków o dużej kubaturze, takich jak kościoły czy kaplice cmentarne.

Ogrzewamy miejsca użytkowe, w których znajdują się parafianie. Włączone ogrzewanie jest odczuwalne zaraz po uruchomieniu systemu grzewczego, gwarantując tym samym niższe koszty eksploatacji. Dzięki wysokim parametrom technicznym nasze urządzenia cechują się wysoką skutecznością w emitowaniu ciepła, poprawiając tym samym komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Co ważne, oferowane przez nas systemy grzewcze nie naruszają naturalnego mikroklimatu kościoła oraz nie stanowią niebezpieczeństwa dla znajdujących się wewnątrz zabytkowych obiektów, dlatego też jest polecany przez konserwatorów zabytków.

Oferowana przez nas folia grzewcza jest materiałem o najwyższym standardzie jakości. Gwarantuje natychmiastowe ogrzewanie całego pomieszczenia, energooszczędność w utrzymaniu określonego poziomu ciepła oraz jego regulację. Posiada Polskie Certyfikaty zapewniające spełnianie wszelkich norm bezpieczeństwa, gwarancji wysokich parametrów technicznych oraz niezawodności.

Działanie Systemu Grzewczego firmy Grzejniki Szklane oparte jest na materiale grzewczym.  Jest nim najnowszej generacji Folia Grzewcza, która dzięki  cieniutkiej warstwy Karbonu naniesioną na nią metodą drukarską, gwarantuje wysoką energooszczędnością. Jej sprawność działania wynosi 99,5%. 

Schemat instalacji Materiału Grzewczego:

 • Zasilanie z sieci (230V)
 • Termostat
 • Zasilanie systemu grzewczego 
 • Czujnik termostatu
 • Element grzewczy (folia)

Budowa Folii:

 • Folia PET
 • Taśma miedziana (odpowiadająca za zasilanie)
 • Taśma aluminiona (odpowiadająca za zabezpieczanie)
 • Paski Karbonu (element grzewczy)
 • Kwadraty Karbonu (zabezpieczenie indukcji elektromagnetycznej)
 • Laminex


Ogrzewanie Kościoła

EFEKTYWNIE, BEZPIECZNIE oraz ESTETYCZNIE 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz fachowej wiedzy możemy zagwarantować Państwu pomoc w wyborze najkorzystniejszego systemu grzewczego przystosowanego i idealnie pasującego do wnętrza każdego kościoła- zarówno zabytkowej budowli, jak i współczesnego obiektu. Spełniamy wszelkie wymogi konserwatorskie, a narzędzia, które stosujemy podczas instalacji nie generują dodatkowych uszkodzeń oraz nie zakłucają harmonii panującej w kościele  Każdy montaż wykonywany jest w stosunkowo krótkim czasie, bez większych zakłóceń porządku obrzędów.

Zapewniamy równomierne rozprowadzanie ciepła na ławkach oraz pozostałych siedziskach w kościele, dostarczając kontrolowane dawki emitowanegoogrzewania. W naszych instalacjach stosujemy jedynie najwyższej jakości materiały, takie jak: drewnopodobny Tarkett, wysokiej jakości impregnaty konserwujące dębowe listwy wykończeniowe. Wszystko to w kolorystyce zbliżonej do koloru wyposażenia kościoła. Oferujemy także wykonanie podestów od podstaw na posadzkach kamiennych, z wykończeniem ich płytką ceramiczną lub tarkettem. Istnieje także możliwość wykonania ogrzewania na drwnianym podeście. Szeroki wybór produkwanych przez nas systemów grzewczych gwarantuje idealne dostosowanie go do kolorystyki oraz stylu zdobnictwa budowli.

ZAPEWNIAMY:

 • Stosowanie jedynie najwyższej jakości oraz trwałości materiałów
 • Brak ingerencji w stosunku do budowli, zabytków oraz architektury wnętrza
 • Optymalne warunki cieplne dla wiernych
 • Wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie instalacji systemów grzewczych w kościołach
 • Niskie koszty eksploatacyjne przy jednocześnie wysokim komforcie użytkowania

Ogrzewanie ławek w kościeleOgrzewanie konfesjonałuOgrzewanie pod chodnikiemOgrzewanie pod organami na chórze

Jako JEDYNA FIRMA W POLSCE montujemy system grzewczy ze wszystkimi wymaganymi certyfikami oraz badaniami, dopuszczającymi do handlu w kraju i na terenie UE

Oferujemy kompleksowe ogrzewanie kościołów.

OGRZEWAMY: PREZBITERIUM, KONFESIONAŁY, ŁAWKI, OŁTARZ, ZAKRYSTIE oraz CHÓR

Szanowni Państwo, ostrzegamy przed nieuczciwą konkurencją! 

Na rynku jest obecnie wiele firm oferujących produkty bez wymaganych certyfikatów i badań. Stosowanie folii grzewczej nieposiadającej uprawnień grozi niebezpieczeństwem! Certyfikaty oraz badania powinny posiadać aktualną pieczątkę oraz podpis osoby uprawnionej.

 

Nasze certyfikaty

 

Serwis

Wykonujemy również usługi serwisowe ogrzewania w budynkach sakralnych. Przeprowadzamy audyt instalacji grzewczych a następnie proponujemy rozwiązania, które są zarówno bezpieczne jak i zgodne ze wszelkimi normami.

Przeczytaj też artykuł: "Ogrzewanie kościołów i budynków sakralnych"

Zapraszamy do kontaktu: 

Telefon: 12 30 72 111
E-mail: koscioly@grzejnikiszklane.pl

Kontakt

GrzejnikiSzklane Sp. z o.o. S. K. A.
Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice 

Telefon: 123 072 111
E-mail: biuro@grzejnikiszklane.pl

Produkt polski

Zadaj pytanie

W celu weryfikacji nadawcy prosimy o zaznaczenie poniższego pola.

Close